четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 93
home Хроника

Се запалиле кабли и цевки во тоалет во соба на Инфективна клиника, интервенирале пожарникарите

Се запалиле кабли и цевки во тоалет во соба на Инфективна клиника, интервенирале пожарникарите

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера избувнал пожар во Клиниката за инфектологија во Скопје.

Вчера попладнето, во 18:45 часот во СВР Скопје било приајвено дека настанал пожар во Клиниката за инфектологија во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ при што опожарени биле кабли и цевки во тоалет од една од собите. Пожарот бил изгаснат од противпожарната единица од Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.За настанот е запознаен јавен обвинител – соопшти МВР.

Коронавирус