вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 34
home Хроника

Се запали трафостаница- сите работници кои извршувале работна задача завршиле во болница

Се запали трафостаница- сите работници кои извршувале работна задача завршиле во болница

На 05.11.2019 околу 15.00 часот во СВР Битола било пријавено дека околу 14.30 часот во атарот на с.Новаци, при изведување на работни задачи во трафостаницата 400/110 kW – Битола 2, настанал пожар на прекинувачот, при што била опожарена дел од опремата за работа.

Според пријавеното, И.Г., Ѓ.Ј., Б.Ј. и М.К., сите вработени во АД „МЕПСО“, биле на преглед во Клиничка болница Битола, каде им биле констатирани лесни повреди и биле пуштени дома. Извршен е увид од екипа на СВР Битола.