петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 12
home Хроника

Се запали товарно возило во движење- еве ги деталите

Се запали товарно возило во движење- еве ги деталите

На 17.12.2019 во 19.10 часот во Полициското одделение Кривогаштани било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп – Крушево, во близина на с.Кривогаштани, настанал пожар во товарно возило „волво“ во движење, сопственост на компанија од Демир Капија, управувано од С.Ѓ.(25) од с.Бистраници, демиркаписко.

Пожарот бил локализиран од екипи на Територијалните противпожарни единици Прилеп, Кривогаштани и жители од селото.

Увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп, информираат од МВР.

Коронавирус