понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 42
home Хроника

Се запали разводна кутија на ЕВН во Лисиче, оштетени две бараки

Се запали разводна кутија на ЕВН во Лисиче, оштетени две бараки

На 01.08.2020 во 08.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.Мите Богоевски во Скопје настанал пожар на електрична разводна кутија сопственост на ЕВН која била во дворни места по што од настанатиот пожар биле опожарени фасади од бараките соспственост на Р.С.(41) и И.Ч.(46) двајцата од Скопје, информира МВР.

Пожарот бил изгаснат од противпожарната единица од Скопје.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус