среда, 7. јуни 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Се запали „пежо“ во Скопје

Се запали „пежо“ во Скопје
ИЛУСТРАЦИЈА

На 05.12.2021 во 17.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ангел Динев“ настанал пожар во патничко возило „пежо“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на приватна фирма.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Противпожарната бригада Скопје, а повредени лица нема.

Увид бил извршен.