петок, 3. јули 2020. Вести денес: 255
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Хроника

Се запали локомотива на железничката станица во Зелениково

Се запали локомотива на железничката станица во Зелениково

Завчера околу 06.50 часот на Железничка станица- Зелениково, во патнички воз, кој сообраќал на релација Скопје–Гевгелија, настанал пожар на локомотивата.

Од страна на вработени од Македонски железници пожарот бил изгаснат.

Повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020