сабота, 14. декември 2019. Вести денес: 16
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски

home Хроника

Се запали дел од полициската станица во Валандово, увид на местото вршела екипа од СВР Струмица

Се запали дел од полициската станица во Валандово, увид на местото вршела екипа од СВР Струмица

На 12.08.2019 во 18,20 часот во Полициската станица Валандово во одделот на крим техника настанал пожар, при што е нанесена материјална штета.

Нема повредени лица. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Струмица, Јавен обвинител и ДЗС, а материјалната штета дополнително ќе бидат утврдена.