понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Се запали автомобил во Ново Лисиче (ФОТО)

Се запали автомобил во Ново Лисиче (ФОТО)

Утрово околу 8 часот на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Ново Лисиче се запали автомобил.

Станува збор за автомобил марка „Сеат кордоба” со скопски регистарски таблички.

Огнот е изгаснат од страна на случајни минувачи.

Коронавирус