петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 142
home Хроника

Се запали автобус на ЈСП во Кисела Вода

Се запали автобус на ЈСП во Кисела Вода

Автобус на ЈСП се запали утринава на последната станица на автобуската линија 24 во скопската населба Кисела Вода. За среќа сите патници навреме го напуштиле автобусот и нема повредени лица.

Од Противпожарната единица велат дека се интервенира на теренот со три возила и осум пожарникари. Од Противпожарната единица на Град Скопје велат дека не е предизвикана голема материјална штета.

Од ЈСП објаснуваат дека станува збор за постар автобус на кој се му запалила инсталацијата. Веднаш кога избувнал пожарот интеревенирал возачот на автобусот, кој се обидел со апарат да го изгасне, но превентивно биле повикани и пожарникарите.

Коронавирус