недела, 19. септември 2021. Вести денес: 33
home Хроника

Ѝ се заканил на вработената, па одзел пари од каса- грабеж во спортска обложувалница во Куманово

Ѝ се заканил на вработената, па одзел пари од каса- грабеж во спортска обложувалница во Куманово

Вчера во 11.25 часот во СВР Куманово било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Тоде Думба“ во Куманово, едно лице со закана кон вработената одзело пари од касата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус