петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 142
home Хроника

Се уште се бара момчето кое вчера исчезна во Вардар

Се уште се бара момчето кое вчера исчезна во Вардар

Полицијата и припадници на специјална нуркачка единица на МВР и понатаму го бараат момчето кое вчера исчезнало во реката Вардар кај неготинско Пепелиште, потврди утрово за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Дека по момчето се трага во и околу Вардар кај неготинско Пепелиште, вчера попладне потврди Билјана Филипова, директор на Здравствен дом Неготино.

– Според информациите што досега ги имаме, едно момче почнало да се дави во реката, а другарче се обидело да му помогне, но безуспешно. Очевидци го спасиле второто момче, кое било видно вознемирено, а по првото трагаат мештани, пристигнале и нуркачи. Екипа на нашата брза помош веднаш отиде на местото и ќе остане таму и понатаму, рече Филипова вчера попладне за МИА.

Коронавирус