петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Се трага по уште едно лице од Скопје- 16.годишно момче

Се трага по уште едно лице од Скопје- 16.годишно момче

Во Полициската станица Гази Баба, Ј.С.(40) од Скопје вчера во 20.30 часот пријавил дека од домот се оддалечил М.О.(16).

Инаку како што претходно информираа од МВР, исто така вчера Во Полициската станица Ѓорче Петров, во 13 часот, Б.Т. (67) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот син И.Т. (35).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на двете лица.

Коронавирус