четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 88
home Хроника

Се трага по три исчезнати лица- се одалечиле од дома во непознат правец

Се трага по три исчезнати лица- се одалечиле од дома во непознат правец

Полицијата трага по три исчезнати лица.

Вчера во 08,00 часот во Полциското одделение Осломеј, Р.Р. (59) пријавил дека на 02.05.2018 година во 06,00 часот од домот во непознат правец се оддалечил неговиот роднина Ф.И. (26).

На 03.05.2018 година во 22,30 часот во Полициската станица Аеродром Е.И.Т.(36) пријавила дека истиот ден околу 13,45 часот од домот во непознат правец во непознат правец се оддалечил нејзиниот сопруг И.Т.(38).

Во 11,10 часот Б.Ц.(46) вчера пријавил во Полициската станица Центар дека на 02.05.2018 година од домот во непознат правец се оддалечил нејзиниот син Т.Ц.(29).

Се превземаат мерки за пронаоѓање на сите три лица.