понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 93
home Хроника

Се трага по малолетник од Куманово

Се трага по малолетник од Куманово

Во Полициската станица Аеродром, вчера во 13.15 часот, Е.Д.(48) од Скопје пријавила дека од дома се оддалечил Р.Џ.(14) од Куманово.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус