четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 124
home Хроника

Се трага по две малолетни лица

Се трага по две малолетни лица

На 26.07.2021 во Полициската станица Карпош, од Јавната установа за згрижување на деца- Козле било пријавено дека од установата се оддалечиле С.А.(14) и Р.М.(14), кои и претходно се оддалечувале и биле враќани.

Се работи на пронаоѓање на лицата.

Коронавирус