понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 201
home Хроника

Се трага по 17- годишно девојче од Скопје

Се трага по 17- годишно девојче од Скопје

Ноќеска во 01.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека од Јавна установа за згрижување на деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение самоволно се оддалечила нивната штитеничка А.Е.(17) од Скопје, која и претходно во неколку наврати ја напуштала установата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус