недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 90
home Хроника

Се трага по 17- годишно девојче: Ја напуштило установата за згрижување деца со нарушено поведение „Козле“

Се трага по 17- годишно девојче: Ја напуштило установата за згрижување деца со нарушено поведение „Козле“

Н.Н. (30) од Скопје ноќеска во 1.20 часот во СВР Скопје пријавила дека од Јавната установа за згрижување деца со нарушено поведение „Козле“ во Скопје се оддалечилa нивната штитеничка М.Е. (17), која и претходно во неколку наврати ја напуштала установата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус