недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 112
home Хроника

Се трага по 17- годишно девојче, го нема од саботата

Се трага по 17- годишно девојче, го нема од саботата

М.Р.(46) вчера во 12:30 часот во Секторот за внатрешни работи Тетово пријавил дека на 04.08.2018 година од домот на нејзиниот дедо во село Слатина, во непознат правец се оддалечила неговата 17 годишна ќерка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус