вторник, 21. март 2023. Вести денес: 97
home Хроника

Се трага по 17-годишна девојка, ја нема скоро 3 месеци: Не се појавила во домот „11 Октомври“ од декември

Се трага по 17-годишна девојка, ја нема скоро 3 месеци: Не се појавила во домот „11 Октомври“ од декември

Вработен во Јавна установа Центар за социјална работа – Скопје, вчера во 21,15 часот пријавил дека 17- годишна девојка, на која и е старател по службена должност и е сместена во Детски дом „11-ти Октомври“, не се појавила во домот од 21.12.2017 година.

Старателот посочил дека девојката почесто самостојно ја напуштала установата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

loading...