среда, 7. декември 2022. Вести денес: 29
home Хроника

Се тепале со се што ќе им излезе пред нив: Охриѓани направиле хаос во објек на самата плажа

Се тепале со се што ќе им излезе пред нив: Охриѓани направиле хаос во објек на самата плажа
фото илустрација

На 26.06.2021 во 18,12 часот во СВР Охрид било пријавено дека во угостителски објект на плажа во Градиште С.К.(23) и С.К.(21) двајцата од Охрид физички го нападнале В.С.(27) од Охрид и притоа фрлале разни предмети од инвентарот во објектот (стаклени чаши, столици, маси) и му нанеле тешки телесни повреди.

Се работи на расчистување на случајот.

Qatar 2022