четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Се судриле во воздух: МВР со детали за вчерашната трагедија во Крушево

Се судриле во воздух: МВР со детали за вчерашната трагедија во Крушево

Во текот на вчерашниот ден во 12:30 часот во Крушево кај Мечкин камен, дошло до судир во воздух помеѓу двајца параглајдеристи И.В.(56) од Украина и  И.П.(54) од Велика Британија, при што И.В. починал на местото на настанот, а И.П. со тешки телесни повреди е пренесен во Здравстнев дом Прилеп, каде починал.

Од МВР известуваат дека извршен е увид, од страна на Јавен обвинител е наредена обдукција.