четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 133
home Хроника

Се судрија запрежно возило и мопед, скопјанец тешко повреден

Се судрија запрежно возило и мопед, скопјанец тешко повреден

На 02.03.2021 во 16:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Лука Геров“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која учествувале запрежно возило, управувано од Р.К.(22) од Скопје и мопед со скопски регистарски ознаки, управуван од Љ.Ј.(64) од Скопје.

Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8-ми Септември“.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус