среда, 25. мај 2022. Вести денес: 138
home Хроника

Се судрија „Опел“ и „Кавасаки“, повреден млад скопјанец

Се судрија „Опел“ и „Кавасаки“, повреден млад скопјанец

На 13.05.2022 во 17:10 часот на ул.„Борис Трајковски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел“, управувано од С.М.(47) од Скопје и мотоцикл „кавасаки“, управуван од М.Н.(23) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата М.Н. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус