четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 127
home Хроника

Се судрија два автомобила и градски автобус: Тешка сообраќајка во Автокоманда

Се судрија два автомобила и градски автобус: Тешка сообраќајка во Автокоманда

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во скопска Автокоманда во непосредна близна на студентскиотм дом „Стив Наумов“,пренесува Република.мк

фото: република.мк

Во сообраќајката учествуваа два автомобила марки „Опел“ и „Волкфаген“, како и автобус на ЈСП.

фото:република.мк

Поради незгодата сообраќајот на булеварот се одвива отежнато.

Коронавирус