сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Се судрија автомобил и мотоцикл, повреден тинејџер

Се судрија автомобил и мотоцикл, повреден тинејџер
илустрација

На 20.10.2021 околу 15:00 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на крстосница од улиците „Првомајска“ и „Лазар Колишевски“ во Валандово се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“, со велешки регистарски ознаки, управувано од А.А.(20) од Валандово и мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од Џ.К.(19) од с.Дедели, валандовско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот, констатирани во Медицинскиот центар Гевгелија, а увид извршила екипа на Полициската станица Валандово.

Коронавирус