сабота, 12. јуни 2021. Вести денес: 31
home Хроника

Се судрија автомобил и мопед, скопјанец тешко повреден

Се судрија автомобил и мопед, скопјанец тешко повреден

На 29.01.2021 во 18:45 часот било пријавено дека во Скопје на бул.„Босна и Херцеговина“ се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „мото зета“, управуван од А.С.(40) од Скопје и патничко возило „пежо 607“, управувано од М.А.(39) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

Во незгодата А.С. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

ЕУРО 2020

Македонија