четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 31
home Хроника

Се степале вработени во тетовската болница

Се степале вработени во тетовската болница

На 03.02.2021 во 12:45 часот, А.Е.(41) од Тетово пријавил дека околу 11:00 часот во тетовската клиничка болница, каде бил вработен, физички бил нападнат од  Н.С.(50) од с.Селце, тетовско исто така вработен во болницата.

Набрзо потоа, Н.С. пријавил дека тој бил физички нападнат од А.Е и од уште неколку други лица кои не биле вработени во болницата.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија