четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 16
home Хроника

Се степале во меѓузоната помеѓу граничните премини „Богородица“ и „Евзони“ – еве ги деталите од драмата

Се степале во меѓузоната помеѓу граничните премини „Богородица“ и „Евзони“ – еве ги деталите од драмата

На 12.05.2021 во 17.40 часот во СВР Струмица, З.Н.(39) од Кавадарци пријавил дека околу 17.00 часот, во меѓузоната помеѓу Граничен премин „Богородица“ и Граничен премин „Евзони“, по претходна расправија, бил физички нападнат од Б.А. од с.Богородица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.