сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 46
home Хроника

Се степале во џамија во скопско- полицијата со прекршочни пријави за нарушување на јавниот ред и мир

Се степале во џамија во скопско- полицијата со прекршочни пријави за нарушување на јавниот ред и мир

На 02.07.2019 година во 13.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во дворот на селската џамија во с.Долно Количани, скопско, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу лицата М.И.(60), М.О.(38) и И.С.(60), сите од с.Долно Количани. Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус