сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 9
home Хроника

Се степале во 2 часот по полноќ среде градскиот парк – биле употребени и стаклени предмети, еве ги деталите

Се степале во 2 часот по полноќ среде градскиот парк – биле употребени и стаклени предмети, еве ги деталите

Вчера, во 20.30 часот во Полициската станица Карпош, Р.З.(47) од Скопје пријавил дека околу 02.20 часот пред угостителски објект во Градски парк, по претходна расправија во објектот, неговиот син бил физички нападнат од А.Т., В.А. и уште едно лице, при што А.Т. употребил стаклен предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Qatar 2022