недела, 26. септември 2021. Вести денес: 67
home Хроника

Се степале тројца затвореници во Прилеп, еден прободен

Се степале тројца затвореници во Прилеп, еден прободен

На 20.02.2020 во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во Казнено – поправниот дом Прилеп на 19.02.2020 настанала физичка пресметка.

Тепачката се случила помеѓу тројца затвореници А.П., С.Ѓ., и С.М., при што А.П. со остар предмет му нанел повреди на С.М..

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Коронавирус