понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Се степале малолетници во Аеродром

Се степале малолетници во Аеродром

На 21.10.2021 во 19:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Аеродром, по претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу малолетник од с.Горно Количани, скопско и малолетник од с.Долно Количани, скопско.

Сочинети се записници за констатиран прекршок од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус