четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 17
home Хроника

Се степале 60 и 30 годишен маж во скопска обложувалница

Се степале 60 и 30 годишен маж во скопска обложувалница

На 11.04.2019 во 17.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир во спортска обложувалница на булевар „12-та македонска бригада“ со физичка пресметка помеѓу лицата М.Н.(60) и К.Т.(30), двајцата од Скопје.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус