петок, 3. декември 2021. Вести денес: 64
home Хроника

Се слушаат сирени во Кисела Вода- Голем пожар беснее во зграда (ФОТО)

Се слушаат сирени во Кисела Вода- Голем пожар беснее во зграда (ФОТО)

Пожар беснее во Кисела Вода. Густ чад се издига од една од зградите близу Основното Училиште Кирил Пејчиновоќ.

Според фотографиите кои ги испратил читател до Прес 24, густиот чад се крева од повисоките катови.

Се слушаат сирени на брза помош и пожарна, пренесува порталот.

Коронавирус