среда, 31. мај 2023. Вести денес: 107
Во живо

Трибина на тема „Политики за развој енергетскиот сектор“

home Хроника

СЕ СЛУЧИ КАКО ВО ХОРОР ФИЛМ: Се огласи директорот на струмичката болница- „мртовецот со се кревет го украдоа преку прозор“

СЕ СЛУЧИ КАКО ВО ХОРОР ФИЛМ: Се огласи директорот на струмичката болница- „мртовецот со се кревет го украдоа преку прозор“

Триесет луѓе денеска ја скршиле вратата на инфективното одделение во Струмичката болница и го земале пациентот, кој починал, а на кој претходно му бил направен тест за Ковид 19.

Според информациите, пациентот во раните утрински часови бил примен на инфективното одделение како сомнителен случај на Ковид 19 и веднаш му бил земен брис дали е носител на вирусот или не.

Во меѓувреме, неговата состојба се влошила и тој починал. Резултатите од неговиот тест се уште не се готови.

Директорот на општата болница во Струмица за овој случај со украдениот мртовец даде и своја изјава за медиумите.

Видеото кое го објави ТВ канал ВИС Струмица, погледнете го во продолжение, или ТУКА.