среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 124
Состојбата е алармантна

НЕОФИЦИЈАЛНО: 641 новозаразен, 325 се од Скопје

home Хроника

Се скарале за паркинг во Аеродром, па се истепале

Се скарале за паркинг во Аеродром, па се истепале

На 08.06.2020 околу 10:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, поради недоразбирање во сообраќајот, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу В.Ќ.(42) од Скопје и И.С.(54) од Скопје.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекшоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус