вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 93
home Хроника

Се скарале за имотот, па три лица нападнале маж од Ласкарци

Се скарале за имотот, па три лица нападнале маж од Ласкарци

На 30.10.2021 во 15:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Ласкарци, скопско, Н.С.(38), Р.С.(43) и М.С.(27), сите од с.Ласкарци, поради нерасчистени имотно правни односи, физички го нападнале К.С.(60) од с.Ласкарци.

Сочинети се записници за констатиран прекршок од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус