среда, 24. февруари 2021. Вести денес: 115
home Хроника

Се скарале во казино, па се претепале во Македонски Брод

Се скарале во казино, па се претепале во Македонски Брод

На 18.01.2020 окoлу 03:50 часот во СВР Битола било пријавено дека во казино  во Македонски Брод, по претходна расправија, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.А.(36) од Македонски Брод и Г.Т.(33) од с.Требино, Македонски Брод.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус