среда, 15. јули 2020. Вести денес: 145
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 13 часот: 24,03 проценти во Македонија – Ова е излезноста по изборни единици

home Хроника

Се скарале па го прободел – Штипјанец итно во болница

Се скарале па го прободел – Штипјанец итно во болница

Во 19,25 часот било пријавено дека во селото Гајранци-Пробиштип, при расправија околу напасување на добиток, 65-годишниот Б.А. од селото Таринци-штипско, со остар предмет му нанел убодна рана на 56-годишниот Б.П. од селото Караорман-штипско.

Б.П. бил пренесен во Општата болница во Штип, а Б.А. бил приведен во полициска станица.

По документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.