вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 15
home Хроника

Се скарале двајца браќа на први мај во Илинден- едниот со секира му го оштетил „Југото“ на другиот

Се скарале двајца браќа на први мај во Илинден- едниот со секира му го оштетил „Југото“ на другиот

На 01.05.2019 година во 16.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населба Илинден, по претходна вербална расправија помеѓу С.С.(36) и неговиот брат Т.С.(36), двајцата од населба Илинден, Т.С. со секира оштетил патничко возило „Југо“, сопственост на С.С.. Т.С. бил приведен во Полициската станица Гази Баба и по целосно расчистување на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус