понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Се шетал со марихуана среде центарот на Скопје- полицијата веднаш го лишила од слобода

Се шетал со марихуана среде центарот на Скопје- полицијата веднаш го лишила од слобода

На 23.11.2019 во 13.15 часот на ул.Кеј 13-ти Ноември, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Р.(26) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Коронавирус