недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 26
home Хроника

Се самоповредил при чистење на револвер, па веднаш завршил во болница

Се самоповредил при чистење на револвер, па веднаш завршил во болница

На 11.11.2019 околу 09.00 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Филип Втори Македонски“, С.Ј.(44) од Битола, при чистење на револвер „застава 357 магнум М 83/93“, кој го поседувал со дозвола, се здобил со прострелна рана во пределот на левата дланка. С.Ј. бил пренесен во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус