понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 18
home Хроника

Се расправале, па го прободел со остар предмет

Се расправале, па го прободел со остар предмет

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Ш.Ш.(59) од Скопје, затоа што на 22.06.2021 околу 22.00 часот, пред влезот на пумпа во с.Миладиновци, по претходна вербална расправија, Б.Љ.(39) од Скопје бил повреден со остар предмет од страна на пријавениот.

Потоа бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

 

 

 

Коронавирус