петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Се преврти трактор во кочанско- загина тракторист на лице место

Се преврти трактор во кочанско- загина тракторист на лице место
фото илустрација

На 24.04.2019 година околу 16.55 часот во село Спанчево, кочанско, трактор, управуван од Ж.З.(61) од село Спанчево, се превртел, при што Ж.З. починал на местото. Увид извршила увидна екипа од Полициската станица Кочани. Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус