вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 15
home Хроника

Се превртел со трактор и починал, трагедија во Неготино

Се превртел со трактор и починал, трагедија во Неготино

Денеска (07.05.2021) во 07:40 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека на локалниот пат Неготино – с.Курија, Т.П.(58) од Неготино, управувајќи трактор, изгубил контрола, се превртел и починал на местото на незгодата.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција. Увид бил извршен од екипа на Полициската станица Неготино.

ЕУРО 2020

Македонија