недела, 9. мај 2021. Вести денес: 89
home Хроника

Се превртел со мотоцикл за време на полицискиот час- еве ги деталите

Се превртел со мотоцикл за време на полицискиот час- еве ги деталите
илустрација

Скопје, 17 мај 2020 (МИА) – На ден 16.05.2020 во ОВР Кочани било пријавено дека околу 19.05 часот на ул.„Ѓорче Петров“ во Кочани, мотоцикл „Хонда 450“, без регистарски ознаки, управуван од И.М.(52) од Кочани се превртел на коловозот.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Кочани, каде бил пренесен за укажување лекарска помош. Увид извршила екипа од Полициската станица Кочани.

Коронавирус