сабота, 20. јули 2019. Вести денес: 7
home Хроника

Се преврте автобус во околината на Струмица (ФОТО)

Се преврте автобус во околината на Струмица (ФОТО)

На стариот пат Василево- Пиперево, вечерва се превртел автобус, кој пренесува ученици, но избегната е поголема несреќа, бидејќи автобусот бил празен и во него бил само возачот кој нема посериозни повреди, објави „Струмица Денес“.

Повеќе информации се најавуваат во текот на утрешниот ден.