недела, 5. декември 2021. Вести денес: 82
home Хроника

Се преврте автобус со работници во Битола, повеќемина повредени (ФОТО)

Се преврте автобус со работници во Битола, повеќемина повредени (ФОТО)

Во Индустриската зона Жабени во Битола утрово се преврте автобус полн со работници од фабриката „Кромберг и Шуберт“. Автобусот превезувал патници од третата смена кои требало да бидат пренесени во Битола.

Автобусот се превртел на излезот од фабриката, а пет лица биле пренесени во болница, но се надвор од животна опасност.

Коронавирус