сабота, 28. март 2020. Вести денес: 111
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Се пресметале двајца против двајца во отпад за метал во Скопје, па реагирала полицијата

Се пресметале двајца против двајца во отпад за метал во Скопје, па реагирала полицијата

На 10.12.2019 околу 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во отпад за метал на ул.„Скупи“, поради меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Љ.Ш.(42) и Б.С.(31), од една страна, и А.С.(44) и С.Ќ.(19), од друга страна, сите од Скопје.

По документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци, информираат од МВР.