четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 52
home Хроника

Се повредил во фабрика во Пробиштип, маж пренесен со Итна помош

Се повредил во фабрика во Пробиштип, маж пренесен со Итна помош

На 12.11.2019 во 02:10 часот во Полициската станица Пробиштип, од Итната медицинска помош Пробиштип било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен П.Г.(36) од Пробиштип.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при работа во фабрика во Пробиштип.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус